Kredyty Mieszkaniowe – wybór kredytu hipotecznego

Kredyt mieszkaniowy, jego wybór to bardzo ważna decyzja, podpowiadamy gdzie szukać kredytu hipotecznego

Dobry kredyt mieszkaniowy

Decydując się na kupno własnego mieszkania, nie ważne czy na rynku wtórnym, czy mieszkania developerskiego, bardzo rzadko dysponujemy własną gotówką. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu hipotecznego. Wiadomo, że kwoty pożyczanie na własne lokum są bardzo wysokie, jeszcze jakiś czas temu można było skorzystać z programu rządowego takiego jak „Mieszkanie dla Młodych” jednak liczba mieszkań, które kwalifikowały się do spełnienia wszystkich wymagań tego programu, była bardzo mała. Z tego względu należy poszukać jak najlepszej oferty kredytu hipotecznego dzisiaj, gdyż to pozwoli nam zrealizować nasze marzenia o swoich własnych 4 kątach. Przyjrzyjmy się aktualnym ofertom banków.

Na co zwrócić uwagę w przypadku kredytów hipotecznych?

DomBardzo ważnym aspektem, a właściwie najważniejszym jest marża. Aktualna sytuacja na polskim rynku wykluczyła z obiegu kredytu walutowe (ich dostępność jest bardzo ograniczona, banki niechętnie udzielają takich kredytów, możemy zapomnieć o hipotece we frankach, czy również w euro).

Dlatego jedyną możliwością są kredyty mieszkaniowe w złotówkach, wracając do tematu marży, im jest niższa tym kredyt jest dla nas tańszy. Każda rata kredytowa składa się z marży oraz WIBOR’u który jest stały, ustalany kwartalnie (w zależności od banku). W tym układzie jedyny parametr wpływający na wysokość raty, który możemy negocjować to marża bankowa. Aktualnie marże na poziomie 1% możemy uznać za bardzo atrakcyjne.

Nie mniej jednak warto korzystać z promocji oferowanych przez banki, bo wysokość marży hipotecznej w zależności od sytuacji rynkowej zmienia się bardzo dynamicznie. Kolejnymi parametrami są opłata przygotowawcza, oraz ubezpieczenie kredytu. Są to również czynniki, które wpływają na cenę kredytu, gdyż z reguły są one kredytowane (np. ubezpieczenie zdrowotne) co również podnosi nam wysokość raty. Obecnie wiele banków wymaga większego wkładu własnego, regulacje prawne i finansowe nakazują by kredytobiorcy mieli co najmniej 20% wkładu własnego.

Warto przeanalizować wszystkie składniki kredytów hipotecznych, najlepsze chcielibyśmy przedstawić Państwu poniżej. Jest to nasz subiektywny ranking, który mamy nadzieję pomoże w wyborze najlepszego banku na przyszłość, zachęcamy do złożenia wniosku, następnie doradca się z nami skontaktuje i przedstawi aktualną ofertę:

Zobacz RANKING 24, KREDYTY HIPOTECZNE MIESZKANIOWE:

 
ranking chwilówek